Sort by
  • Lisa Frankenstein

    ★★★★½

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Night Swim

  • Wonka

    ★★★★

  • The Color Purple

    ★★★★

  • Love Has Won: The Cult of Mother God

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • After Everything

    ½

  • Dream Scenario

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★★½

  • Dumb Money

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • Beautiful Disaster

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Ivalu

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★½

  • Kāinga

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★★½