• Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • I Am All Girls

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Freaks – You're One of Us

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Airplane Mode

  • Cats

  • Frozen II

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

    ★★★★★

  • Trouble

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Hellboy

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Prodigy

    ★½

  • Love You To Death

    ★★

  • Dumplin'

    ★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Smallfoot

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Lie

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ana e Vitória

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dude

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½