Sort by

bilbo™ has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry