Sort by

bilbo™ has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Alfie

Alfie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The International

The International

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girl

Girl

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Phantom

The Phantom

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry