Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Treason

Treason

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Inside Man

Inside Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry