Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry