• Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • House of Gucci

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • Editing

  • Alternative Economies

  • Dune

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Candyman

    ★★

  • Old

    ★★★

  • The Truth About Hastings

    ★★★★

  • I'm SO Sorry

  • Zack Snyder's Justice League

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • Taming the Garden

  • Strawberry Mansion

  • Spectacular Reality

  • In the Air Tonight

    ★★★★★

  • Trust Study #1

    ★★★★

  • Autofiction

  • King of Sanwi

  • Lovers Rock

  • Another Round

    ★★

  • MLK/FBI

  • Mainstream

    ★★

  • Object Lessons, or: What Happened Whitsunday

  • Tenet

    ★★★★

  • In Sudden Darkness

  • Point and Line to Plane

  • 8:46

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

  • Journal

  • New York New York

  • The Hardest Working Cat in Showbiz

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Coachella: 20 Years in the Desert

  • Vertigo A.I.

  • Shiva Baby

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★★

  • Crestone

  • Future Story

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • ZeroZeroZero

  • Feels Good Man

  • People on Sunday

  • At Home But Not at Home

  • Zola

    ★★★

  • Slow Machine

  • Time

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Outsider

  • 6 Underground

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Doctor Sleep

  • Curious Fantasies

  • Subject to Review

    ★★★★½

  • Foreign Powers

  • The Sky Is Clear and Blue Today

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

  • The Show About The Show - S2

    ★★★★½