Sort by

Israel has logged 51 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
May Fools

May Fools

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La tendresse

La tendresse

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crystal Swan

Crystal Swan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mercy

Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buffet Froid

Buffet Froid

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Turn

Your Turn

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Turn

Your Turn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lovers of Montparnasse

The Lovers of Montparnasse

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cassandro, the Exotico!

Cassandro, the Exotico!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Starting Line

On the Starting Line

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mélo

Mélo

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life Is a Bed of Roses

Life Is a Bed of Roses

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry