• Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★★

  • Picnic at Hanging Rock

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Ophelia

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Breathe

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

  • Tulip Fever

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★½

  • Feed

    ★★

  • Flower

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • M.F.A.

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Table 19

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★