• Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cuties

  • Like a Boss

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Gold Digger

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Braking for Whales

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★