• EverAfter

  • The Negotiator

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • The Mask of Zorro

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Lolita

  • The Game

    ★★★★★

  • Men in Black

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★★

  • The Fifth Element

    ★★★★

  • Liar Liar

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • Matilda

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★★

  • Twister

    ★★★

  • The Craft

  • Waterworld

    ★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Judge Dredd

    ★★★

  • Bad Boys

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • The Mask

    ★★★

  • Baby's Day Out

    ★★★

  • Speed

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★

  • Needful Things

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Much Ado About Nothing

    ★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • Kindergarten Cop

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • Predator 2

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

  • Lethal Weapon 2

    ★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★

  • Twins

    ★★★★

  • Die Hard

  • 3 Men and a Baby

    ★★★½

  • Maurice

    ★★★

  • RoboCop

    ★★★★

  • Predator

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Top Gun

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

  • The Terminator

    ★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★

  • Police Academy

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Airplane II: The Sequel

    ★★★★

  • First Blood

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • Airplane!

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★½