Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
11
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Sister of the Groom

Sister of the Groom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
31
The Words

The Words

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★★
Edit this entry