• Shadow and Bone - The Afterparty

  • Thunder Force

  • Voyagers

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Death to 2020

  • Sister of the Groom

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Rocky Horror Show

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • Nocturne

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The F**k-It List

    ★★★

  • Desperados

    ★★

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • The Glorias

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Uncle Frank

    ★★★★