Sort by

Sid has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bhoot

Bhoot

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Duplicate

Duplicate

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harishchandrachi Factory

Harishchandrachi Factory

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★
Edit this entry  
03
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry