• Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Encounters

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Blue

    ★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Tree

    ★★★★

  • Grass

    ★★★

  • Outrage Coda

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Third Murder

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★★½

  • The Day After

    ★★★★

  • Claire's Camera

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Yourself and Yours

    ★★★

  • Railway Sleepers

    ★★★½

  • The Death of Louis XIV

    ★★★★

  • After the Storm

    ★★★½

  • Paterson

    ★½

  • The Wailing

    ★★½

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★½

  • Kaili Blues

    ★★★★

  • Sweet Bean

    ★★★

  • Cemetery of Splendor

    ★★★

  • Our Little Sister

    ★★★

  • Jauja

    ★★★★

  • Hill of Freedom

    ★★★★

  • Horse Money

    ★★★½

  • The Rover

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★½

  • Ida

    ★★★★

  • Story of My Death

    ★★★½

  • Stray Dogs

    ★★★★

  • Night Moves

    ★★★½

  • Our Sunhi

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★

  • Only God Forgives

    ★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★

  • Upstream Color

    ★½

  • Nobody's Daughter Haewon

    ★★★★

  • Hard to Be a God

    ★★½

  • The Strange Little Cat

    ★★★

  • The Grandmaster

    ★★½

  • Bestiary

    ★★★½

  • Like Someone in Love

    ★★★★½

  • Beyond Outrage

    ★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★

  • Holy Motors

    ★★

  • In Another Country

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Amour

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • Tyrannosaur

    ★★½

  • This Is Not a Film

    ★★★

  • The Day He Arrives

    ★★★★½

  • Shame

    ★★★★

  • The Innkeepers

    ★½

  • I Wish

    ★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★

  • Empire of Dust

    ★★★

  • Drive

    ★★★

  • Oslo, August 31st

    ★★★★