Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Good Boy

Good Boy

2022
×
Edit this entry  
24
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Edit this entry  
17
The Producers

The Producers

1967
×
Edit this entry  
17
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
15
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
28
May

May

2002
×
Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
25
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
Edit this entry  
16
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
11
Significant Other

Significant Other

2022
×
Edit this entry  
01
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
Edit this entry  
27
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
Edit this entry  
20
Big Fish

Big Fish

2003
×
Edit this entry  
10
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
23
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
Edit this entry  
16
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
09
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
15
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry