• The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Anderssons Hit the Road

    ½

  • The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Delivery Man

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Easy Money III: Life Deluxe

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Elysium

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★

  • Pacific Rim

    ★★½

  • Sharknado

    ★½

  • Grown Ups 2

    ★★

  • The Lone Ranger

    ★★

  • World War Z

    ★★½

  • Despicable Me 2

    ★★

  • Man of Steel

    ★★

  • The Internship

    ★★½

  • Monsters University

    ★★½

  • This Is the End

    ★★

  • The Purge

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Hangover Part III

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Studentfesten

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Oblivion

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Ego

    ★★½

  • The Anderssons in Greece

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • The First Time

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★½

  • Frankenweenie

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • Easy Money: Hard to Kill

    ★★★

  • Cockpit

    ★½

  • Ted

    ★★★

  • Magic Mike

    ★★½

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★

  • Brave

    ★★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★

  • Prometheus

    ★★½

  • The Dictator

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • American Reunion

    ★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Lorax

    ★★

  • Project X

    ★★½

  • Once Upon A Time in Phuket

    ★★½

  • The Stig-Helmer Story