• Pixels

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Ted 2

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Circle

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Spy

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Get Hard

    ★½

  • Insurgent

    ★★

  • Chappie

    ★★★

  • Focus

    ★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • True Story

    ★★★

  • The Interview

    ★★★

  • The Anderssons Rock the Mountains

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★

  • Paddington

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Ouija

    ½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Your Lie in April

    ★★★★★

  • The Boy with the Golden Pants

    ½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Sharknado 2: The Second One

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • The Other Woman

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Tillbaka till Bromma

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Anderssons Hit the Road

    ½

  • The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Delivery Man

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Easy Money III: Life Deluxe

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Elysium

    ★★