Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Source Code

Source Code

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Boat

Boat

2007
×
Edit this entry  
24
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
Edit this entry  
23
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Edit this entry  
23
Industrial Soundscape

Industrial Soundscape

2008
×
Edit this entry  
22
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
Edit this entry  
22
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amputee

The Amputee

1974
×
Edit this entry  
14
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
22
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Death Note

Death Note

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ten

Ten

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
Motherland Hotel

Motherland Hotel

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Void

Void

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry