Sort by

Ishita Jain has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Welcome

Welcome

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
13
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry