• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Jhund

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Vortex

    ★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Feathers

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Roohi

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Chaos Walking

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Bad Education

  • Sound of Metal

    ★★★★½