Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Monica, O My Darling

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Causeway

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Lost King

    ★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★½

  • The Inspection

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Darlings

    ★★★★

  • Prom Dress

  • Nope

    ★★★★½

  • Cydney

  • The Gray Man

    ★½

  • JugJugg Jeeyo

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Princess

  • Broker

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • WISH YOU WERE HERE

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Living

    ★★½

  • The Princess

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • A Dialogue Between Two Ex-Lovers

  • 420 IPC

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★