Sort by

isarge123 has logged 53 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Balloon

Balloon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the West Was Won

How the West Was Won

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry