Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry