Sort by

isabel has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Country

Another Country

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma

Emma

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry