Sort by

isabel has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound and Fury

Sound and Fury

2000
×
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry