Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • My Fault

    ★★★

  • Bama Rush

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Reality

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

  • Fair Play

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★