Sort by

isabel has logged 108 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry