• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Chelsea Handler: Evolution

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Mainstream

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★½

  • 8:46

  • Breathtaking

  • The Half of It

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★

  • Waiting

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • In Nomine Patris

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½