Sort by

Isaac_Cook has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry