• Don't Look Up

    ★★

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Halston

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • The Stand In

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Kitty Love: An Homage to Cats

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • An American Pickle

    ★★

  • Transformers: War for Cybertron: Siege

    ★★

  • Bigfoot Family

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

  • Gemini Man

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Iron Mask

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Killers Anonymous

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Shaft

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★