Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Detective Conan: Sunflowers of Inferno

Detective Conan: Sunflowers of Inferno

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Detective Conan: The Last Wizard of the Century

Detective Conan: The Last Wizard of the Century

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Red Baron

The Red Baron

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry