King has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Pee Mak Phrakanong

Pee Mak Phrakanong

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barcelona: A Love Untold

Barcelona: A Love Untold

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ancient Evil: Scream of the Mummy

Ancient Evil: Scream of the Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
She's Dating the Gangster

She's Dating the Gangster

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unexpectedly Yours

Unexpectedly Yours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seven Sundays

Seven Sundays

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Abduction

Abduction

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Etiquette For Mistresses

Etiquette For Mistresses

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night

Last Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Woman on Top

Woman on Top

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I See You

I See You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic to Win

Magic to Win

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry