• The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Blush

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • Star Wars Biomes

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½