• The Big Short

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Calvary

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Escape Artist

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★★

  • The Best Offer

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • Carnage

    ★★★★★

  • Headhunters

    ★★★★★

  • The Guard

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Ghost Writer

    ★★★★★

  • Public Enemies

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Angels & Demons

    ★★★½

  • The Lodger

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★½

  • Gran Torino

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★½

  • Changeling

    ★★★★

  • Youth Without Youth

    ★★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • Fracture

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★★½

  • The Wind That Shakes the Barley

    ★★★★½

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • Munich

    ★★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Green Street Hooligans

    ★★★★½

  • Constantine

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Coffee and Cigarettes

    ★★★★★

  • Intermission

    ★★★★★

  • Runaway Jury

    ★★★★★

  • Gangs of New York

    ★★★★

  • Equilibrium

    ★★★★

  • Minority Report

    ★★★½

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Insomnia

    ★★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★½

  • Hannibal

    ★★★★★

  • The Crimson Rivers

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • The Devil's Advocate

    ★★★★★

  • Kiss the Girls

    ★★★★★