• A Faraway Land

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Village

    ★★★★

  • Lady in the Water

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Ringu

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Graduate

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Room

    ★★★½

  • Addams Family Values

    ★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★