Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Submarine

Submarine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry