• Luca

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Citadel

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • This Is Paris

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★★

  • ÆLEKTRA

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Cold Meridian

    ★★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Cenote

  • Jack

  • Drowning Girl

  • Savage X Fenty Show

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

    ★½

  • A Month of Single Frames

  • Anima

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Madame

    ★★½

  • Us

  • When I Get Home

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Vever (For Barbara)

  • Every Day a Good Day

    ★★★

  • Supersad

  • Teen Spirit

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

  • Roma

    ★★

  • Cam

  • Incredibles 2

  • Capernaum

    ★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Silences

    ★★★★

  • The Image Book

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • The Trial

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

  • I Remember the Crows

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★½

  • Assassination Nation

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lizzie

    ★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

  • Paddington 2

  • Coco

  • The Babysitter

  • Disobedience

    ★★★