Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • JEFF

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Flying Sailor

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • My Year of Dicks

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Book of Boba Fett

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★