Sort by

Ioanevs has logged 122 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Christmas or Mine?

Your Christmas or Mine?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry