Chris has logged 135 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry