Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Khaite FW21

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Under the Open Sky

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Kelet

    ★★★★★

  • Disclosure

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Hail Satan?

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • M

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Jonathan Agassi Saved My Life

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Void

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Image Book

  • Cold War

    ★★★★

  • Behind the Curve

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • A Moment in the Reeds

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • First Reformed

    ★★★★★

  • #TAKEMEANYWHERE

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★