• Babyteeth

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The New Romantic

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Flower

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Being Charlie

    ★★★½

  • Men, Women & Children

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Riot Club

    ★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★½

  • Palo Alto

    ★★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Beautiful Creatures

    ★★½

  • Warm Bodies

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★

  • The First Time

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Final Destination 5

    ★★★★

  • The Art of Getting By

    ★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★★½

  • I Am Number Four

    ★★★

  • Beastly

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Tomorrow, When the War Began

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★½

  • Zombieland

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Adventureland

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • LOL (Laughing Out Loud)

    ★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Bridge to Terabithia

    ★★★½

  • Aquamarine

    ★★★½

  • Final Destination 3

    ★★★★

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • Sin City

    ★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★

  • Speak

    ★★★½

  • Peter Pan

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★★