• The Invisible Man

    ★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★½

  • Pimp

    ★★★½

  • Slender Man

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Krampus

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Ted 2

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Unfriended

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

    ★★½

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • My Little Pony: Equestria Girls

    ★★★

  • Smiley

    ½

  • Frankenweenie

    ★½

  • Ted

    ★★½

  • The Lorax

    ★★★½

  • Puss in Boots

    ★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Night of the Living Carrots

    ★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Spooky Buddies

    ★★

  • Final Destination 5

    ★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Scared Shrekless

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★

  • G-Force

    ★★★½

  • Up

    ★★★

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★

  • Mutant Pumpkins from Outer Space

    ★★★

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★★★

  • The Spiderwick Chronicles

    ★★★

  • Scooby-Doo! and the Goblin King

    ★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★½

  • Garfield Gets Real

    ★½

  • Superbad

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Epic Movie

  • Over the Hedge

    ★★★★

  • Cars

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★½

  • Robots

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★½

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★½

  • Garfield

    ★★★

  • Saw

    ★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★