Sort by

HeWhoCanDigIt has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Frog Dreaming

Frog Dreaming

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ogre

The Ogre

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Caller

The Caller

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiss of Death

Kiss of Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Poseidon

Poseidon

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Phenomenon

The Phenomenon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws of Satan

Jaws of Satan

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rift

The Rift

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Odessa File

The Odessa File

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Owners

The Owners

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry