Sort by

HeWhoCanDigIt has logged 288 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gang War in Milan

Gang War in Milan

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Town

Ghost Town

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Intruders

Intruders

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wedlock

Wedlock

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stone Killer

The Stone Killer

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Soldier Blue

Soldier Blue

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fighting Back

Fighting Back

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Viral

Viral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry