Sort by

HeWhoCanDigIt has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Howl

Howl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Demolition

Demolition

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unseen

Unseen

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry