Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Sea Wolves

The Sea Wolves

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stalingrad

Stalingrad

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Book

Black Book

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Buried Alive

Buried Alive

1990
×
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to Collinwood

Welcome to Collinwood

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulse

Pulse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Good Deed

No Good Deed

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Massacre in Rome

Massacre in Rome

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Narc

Narc

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The 51st State

The 51st State

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Return

The Return

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Finke: There & Back

Finke: There & Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mole People

The Mole People

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Truth Lies

Where the Truth Lies

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Experiment

The Experiment

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bats

Bats

1999
×
½
Read the review Edit this entry