Sort by

inlanddernpire 🔪 has logged 29 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry