katie has logged 20 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
K-911

K-911

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry